Текущий объект

строительство коттеджа

Шлакобетонні стіни

Шлакобетон широко використовується при будівництві приватних будинків, особливо в середній смузі. Насамперед, із цього матеріалу виготовляють монолітні набивні й блокові стіни (рис 75). Шлакобетон має гарну теплоізоляцію, у порівнянні, наприклад, із цеглою шлакобетон ефективніше приблизно в 1,5 рази.
Для найменш щільного шлакобетону (марка М10; 900 кг/м3) використовуються великі шлаки (співвідношення великого й дрібного шлаків 4:1; співвідношення цемент: вапно: пісок: шлаки — 1:0,8:1,2:20, це співвідношення по обєму). Зі збільшенням щільності шлакобетону співвідношення великого й дрібного шлаків падає, зменшується й частка шлаків. Наприклад, для щільності шлакобетону 1350 кг/м3 (марка М50) співвідношення великого й дрібного шлаків 1:1, а в обємних частинах цемент: вапно: пісок: шлаки – 1:0,2:1,4:4.
Однією з основних умов для одержання міцного шлакобетону, що володіє гарною теплоізоляцією, є співвідношення великого (0,5-5 см) і дрібного (0,01-0,5 см) шлаків. Якщо для зовнішніх стін, де досить важливі теплоізоляційні властивості, співвідношення дрібного й великого шлаків варто вибирати в межах 3-4/5-7, то для перегородок – внутрішніх стін – це співвідношення змінюється, бажано підвищувати вміст дрібних шлаків. Часто до однієї чверті шлаків при цьому заміняють піском.
Досить шкідливим є присутність у шлаку глинистих часток, грудок землі й незгорілого вугілля. Тому протягом року шлаки необхідно витримати на відкритому повітрі, забезпечивши відвід дощової води.
Як приготувати шлакобетон. Для цього, насамперед, необхідні два сита (з комірками близько 5×5 см, потім 0,5×0,5 см). Частина шлаків, що не пройшла через друге сито, і є великі шлаки. Потім шлаки воложать (на 1 м3 шлакобетону близько 300 л води), протягом години з моменту замісу шлак повинен бути покладений. Іноді в суміш додають гіпс, у цьому випадку укладайте розчин швидше, за час не більше 10 хвилин після його виготовлення.
Як і при готуванні звичайного бетону, цемент, пісок і шлаки змішують у сухому виді, потім додають глиняне або вапняне тісто. Іноді для зменшення теплопровідності стін цемент взагалі не використовують, залишаючи в якості вязке вапно й глину. Такий склад: шлаки -. 0,7; вапно – 0,1; глина – 0,2. Цим способом необхідно користуватися в теплу пору року, а крокви, перекриття на стінах з такого матеріалу можна встановлювати через 2-3 місяця після зведення стін: безцементний шлакобетон довго схоплюється до необхідної міцності.
Стіни набивні виготовляють із застосуванням переставної опалубки, при цьому до добре підігнаних дощок опалубки зсередини прибивають руберойд, можна поліетиленову плівку. Інакше цементне або вапняне молоко буде протікати через стінки опалубки.
Особливу увагу варто звернути на міцність опалубки . Стійки для кріплення щитів встановлюють не рідше, ніж через 1,5 м, скріплюють їх підкосами, всередині щитів роблять розпірки, між стійками й щитами – клини, через всю товщину стін набивають обпалений дріт, використовують сталеві стяжки й т.д.
У деяких випадках стіни роблять пустотілими: вставляють у бетон вкладиші, після висихання розчину їх виймають, а порожнечі засипають сухими сполуками.

Що дуже важливо при виготовленні шлакобетонних стін?
1. Шлакобетон необхідно укладати шарами
2. Потім ретельно проведіть трамбування, стиковку й т.д. для захисту від вологи;
3. Цементний шлакобетон протягом десяти діб поливайте водою й вкривайте (руберойдом, мішковиною).
4. Вставте в шлакобетон трубки (діаметром близько 0,5 см) у кілька рядів від гідроізоляційного шару (вище на кілька см), під і над прорізами вікон і т.д. до балок горищного перекриття.
Цегельне облицювання добре захищає шлакобетон від зовнішніх впливів. Зовні, шлакобетон без цегельного облицювання штукатурять через 1-1,5 місяця. Балки перекриття при шлакобетонних стінах являють собою сухі обсмолені дошки (знизу), на які вже кладуть балки. Робиться це для кращого захисту балок від вологи.
Карнизи в таких будинках найкраще робити із цегли.
Раніше виготовляли готові блоки зі шлакобетону, використовуючи розбірні металеві або деревяні ящики. Зсередини ящики оббивають або фарбують, щоб внутрішні стінки ящиків не поглинали воду, а відлиті блоки при сухій погоді поливають водою не менше тижня.

Добавить комментарий

Выполненный объект

УслугаИнженер технического надзора

Реклама

 
Интернет реклама УБС

Логин

Выполненный объект