Текущий объект

строительство коттеджа

Кияни воюють з парканами.

Совським ставкам у Голосіївському районі нічого не загрожує. У цьому запевняють як представники міської влади, так і компанія-забудовник, яка планує звести на березі водойми торговельно-розважальний центр. Місцеві мешканці про такі наміри ніби нічого не підозрювали і серйозно перелякалися, коли на місці звичної для них прогулянки в кінці вересня несподівано виросла огорожа. Трохи поміркувавши, а може, й без роздумів, люди знесли паркан, застосувавши, крім міцних рук, ще й бензопилу. Втім, з’ясувалося, що страх цей ґрунтується лише на незнанні. Людям не розповіли, хто і для чого встановлював паркан.

Або ставки, або смітники

Згідно з чинним Генеральним планом розвитку Києва до 2020 року, територію Совських ставків було віднесено до зони зелених насаджень загального користування. На таких територіях і набережних зокрема, відповідно до будівельних нормативів, не допускається зведення будівель та споруд. Окрім об’єктів для обслуговування та дозвілля населення.

На Совських же місцеві могли собі дозволити хіба що прогулянки цією територією. Там особливо не порибалиш, оскільки ставки забруднені і заросли осокою. Власне, через це й риби практично немає. Та найбільшою проблемою водойм стало те, що береги перетворили на стихійні звалища сміття. Очевидці стверджують, що сюди прямо машинами завозили будівельні відходи. Однак проти засмічень території ніхто з мешканців протестів не влаштовував. Хоча, звісно, сміття це не таке страшне лихо, як забудова. Проте виявилося, що якраз засмічення і перетворення ставків на болотяні калюжі змусило районну владу і міську піти на такий крок — дозволити будівництво.

“У місті чимало водойм, які через безгосподарність чи недбале ставлення самих мешканців перебувають у плачевному стані. Нині ставки і озера замулені, завалені будівельними відходами, їх потрібно негайно рятувати. Але щоб навести лад, потрібно чимало коштів. У даному випадку залучення інвестора стало виходом. Він створить умови для цивілізованого відпочинку киян”,— розповів начальник ГУ контролю за благоустроєм Віктор Кунц.

Конкурс із залучення інвестора для будівництва торговельно-розважального комплексу на Червонозоряному проспекті, 113 (територія ставків) провели ще у 2005-му. Переможцем стало ТОВ “Господарник”. Як розповів начальник ГУ містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Василь Присяжнюк, у липні 2007 року рішенням Київради товариству передали в оренду земельну ділянку площею 19,32 га для облаштування рекреаційної зони в поєднанні водоймища з будівництвом торговельно-розважального комплексу.

“При цьому рекомендували виконати благоустрій та очистку ставків, передбачити збереження та відтворення зелених насаджень, використати під забудову не більше чверті виділеної території”,— роз’яснив пан Присяжнюк. Він зазначив, що будівництво розважального центру жодним нормам законодавства не суперечить.

Представник ТОВ “Господарник” Олексій Шульган розповів, що на березі планується спорудження саме закладу для дозвілля мешканців. “Всі чутки про житловий будинок — це неправда. Ми ж не можемо відійти від цільового призначення”,— пояснив він. За словами пана Шульгана, “Господарник” зобов’язаний чистити ставки та розвивати інфраструктуру парку. “Розробляємо проект дендропарку: де які дерева залишити, де ще посадити, де зробити місточки, доріжки тощо”,— сказав представник компанії.

Мовчання — не золото

Однак чомусь про такі добрі наміри забудовника нічого не знали мешканці. Представники громадської організації “Збережемо старий Київ”, яка пильно стежить за нечесними забудовниками, запевняють, що ніхто з мешканців на громадських слуханнях не був. Кажуть, що були якісь там сфальшовані слухання за участю аж 12 осіб. Представник забудовника такий факт заперечує, але визнає, що людей інформували не надто активно. “Наразі ми поставили собі за мету розповісти людям, що плануємо робити. Вже поспілкувалися з майже 1,5 тисячі місцевих мешканців, зібрали їхні думки і підписи. Встановимо будку, де кожен охочий зможе подивитися всі матеріали з проекту. Згодом запрацює сайт, де буде найповніша інформація та її зможе продивитися кожен киянин”,— розповів пан Шульган. На запитання, чи погодилася б компанія на повторні громадські слухання, відповів, що так. “Ми йдемо до того, аби самі мешканці розуміли позитив, який матимуть, і сподіваємося на їхню підтримку”,— зазначив Олексій Шульган.

Постраждалий паркан

Наразі ж мешканці замість підтримки чинять спротив. Можливо, щире спілкування щось змінить, але поки що знесений паркан свідчить про рішучість киян. Начальник Головного управління контролю за благоустроєм Віктор Кунц каже, що огорожу встановили зовсім не для початку будівництва. “Ми видали їм ордер не для початку будівельних робіт, а для приведення цієї території в належний санітарний стан”,— розповів чиновник. Цю інформацію підтвердили і в Головному управлінні містобудування, зазначивши, що поки що у них не розглядали проектну документацію з будівництва розважального комплексу, а без цього будувати ніхто не може. ТОВ “Господарник” ще не будує, але з нього вже вимагають прибирати орендовану територію. Але поки що на Совських ставках ніяких робіт вирішили не проводити. Водночас пан Шульган повідомив, що побудувати центр і облаштувати рекреаційну зону хотіли до проведення чемпіонату Євро-2012.
Ігор СВАЧІЙ “Хрещатик”.

Добавить комментарий

Выполненный объект

УслугаИнженер технического надзора

Реклама

 
Интернет реклама УБС

Логин

Выполненный объект